English

Detstvo bez násiliaInstagram nie je realita

Video poukazuje na problém sociálnych sietí, ktoré nie vždy zobrazujú reálny života. Svet v digitálnom priestore sa s postupne začal prelínať s reálnym životom a stal sa každodennou súčasťou nášho života. Dnes už existujú mnohé platformy sociálnych sietí, kde sa ľudia snažia vyzerať čo najlepšie a vytvoriť dojem dokonalého života v očiach iných. Takýto obraz o živote sa dá budovať jednoduchšie prostredníctvom sociálnych sietí.  

Za zdanlivo bezchybným životom sa však často skrýva realita, ktorá nie je vždy perfektná. Každý z nás máva lepšie a horšie dni, čelí v živote viacerým problémom, a preto je veľmi jednoduché v určitých životných situáciách uveriť, že iní ľudia problémy nemajú. Peniaze, luxusný životný štýl, či dokonalá postava, perfektný vzťah sa stávajú najvyššími hodnotami. Už od pomerne útleho veku sa deti učia, že všetko má byť dokonalé, nablýskané a nádherné.   Všetci vieme, že život taký nie je a stretneme sa aj so sklamaním, niečím škaredým alebo namáhavým. Ako budeme však pripravení reagovať na tieto nedokonalosti života, keď budeme žiť v ilúzii perfektného on-line sveta? Budeme sa vedieť vyrovnať so sklamaním, keď niečo nebude hodné fotky a aspoň stovky lajkov?

Je dôležité, aby sme nezabúdali, že za každým úspechom v živote stojí veľa práce. Musíme vedieť rozlišovať medzi zdravou motiváciou na sebe pracovať, aby sme dosiahli úspech ktorý chceme, a  životom v digitálnom priestore, kde úspech môže závisieť od dobrého filtra, správnej pózy alebo starostlivo vybraného záberu z tisícky ďalších. Jedna fotografia predsa nezachytí celý príbeh človeka. A trčali by  toľko ľudia na internete, ak by boli naozaj takí šťastní, ako sa tvária na sociálnych sieťach? Venuje človek, ktorému sa vydaril deň, polovicu času fotografovaniu samého seba?

Video nájdete TU

Záleží nám na Vás

Preto chceme, aby ste boli informovaný. Prihláste sa do nášho newslettra a budete ako prvý vedieť o akciách a novinkách.

Poskytnutím e-mailovej adresy súhlasíte so zasielaním informácii o novinkách, produktoch prostredníctvom newsletteru a oboznámili ste sa s podmienkami Ochrany osobných údajov Národného koordinačného strediska. Národné koordinačné stredisko bude konať spôsobom, ktorý neodporuje zákonu o ochrane osobných údajov ani iným všeobecne záväzným právnym predpisom a ani ich nebude obchádzať.

Adresa

MPSVR SR
Špitálska 4, 6, 8
816 43 Bratislava