English

Detstvo bez násilia“Môj hrdina si ty”

"Môj hrdina si ty"

Fiktívna kniha vyvinutá deťmi a určená pre deti má za cieľ pomôcť rodinám porozumieť COVID-19 a zvládať ich.

Rozsah a dopad pandémie koronavírusu (COVID-19) je obtiažny pre dospelých ale hlavne pre deti. Mladí ľudia majú stále otázky a obracajú sa na dospelých, aby im pomohli pochopiť, čo sa deje.

Príbeh „Môj hrdina ste vy“, ktorý vyvinuli pre deti po celom svete, ponúka deťom a rodičom spôsob, ako spoločne uvažovať o otázkach, ktoré vyvoláva pandémia. Príbeh bol navrhnutý tak, aby ho mohli čítať rodičia, opatrovatelia alebo učitelia spolu s dieťaťom alebo malou skupinou detí. Príbeh formovalo viac ako 1700 detí, rodičov, opatrovateľov a učiteľov z celého sveta, ktorí si našli čas a podelili sa o to, ako zvládajú tento problém s dopadom COVID-19.

Projekt vyvinula Medziagentúrna referenčná skupina pre duševné zdravie a psychosociálnu podporu v núdzových situáciách a podporili ho okrem rodičov, opatrovateľov, učiteľov a detí v 104 krajinách aj odborníci z celého sveta, regiónu a krajiny.

Viac sa dočítate TU.

PDF knižu si môžete stiahnuť TU.

 

Záleží nám na Vás

Preto chceme, aby ste boli informovaný. Prihláste sa do nášho newslettra a budete ako prvý vedieť o akciách a novinkách.

Poskytnutím e-mailovej adresy súhlasíte so zasielaním informácii o novinkách, produktoch prostredníctvom newsletteru a oboznámili ste sa s podmienkami Ochrany osobných údajov Národného koordinačného strediska. Národné koordinačné stredisko bude konať spôsobom, ktorý neodporuje zákonu o ochrane osobných údajov ani iným všeobecne záväzným právnym predpisom a ani ich nebude obchádzať.

Adresa

MPSVR SR
Špitálska 4, 6, 8
816 43 Bratislava