English

Detstvo bez násiliaOnline diskusia: „Bremeno zažitého násilia nemusíte niesť sami“ – následná pomoc detským obetiam násilia

Národné koordinačné stredisko pre riešenie problematiky násilia na deťoch organizuje dňa 24.11.2021 od 10:00 do 12:00 online diskusiu na tému:
„Bremeno zažitého násilia nemusíte niesť sami“ – následná pomoc detským obetiam násilia

Diskutovať budú:
Mgr. Mária Vargová, riaditeľka Národného koordinačného strediska, psychologička
Ing. Jozef Halcin, riaditeľ odboru prevence kriminality, MV SR
Mgr. Mariana Kováčová, PhD, riaditeľka Centrum Slniečko, n.o.
Diskusiou Vás bude sprevádzať moderátorka Natália Babicová.

Medzi hlavné témy diskusie patrí: prežitá trauma – všeobecne o prežitej traume spôsobenej násilím, identifikácia násilia, zdôverenie sa blízkej osobe – vysvetlenie potreby hovorenia o násilí blízkej osobe, kontaktovanie polície – procesné úkony pre nahlásenie trestného činu, ako postupovať, práva a povinnosti obete a páchateľa, vyhľadanie odbornej pomoci – vysvetlenie dôležitosti následnej odbornej pomoci a intervencie.

Táto téma bola aj inšpiráciou pre jedno z našich videí, ktoré nájdete tu: https://www.youtube.com/watch?v=MzZaDI-RI9Q

Diskusia bude prebiehať cez live stream pre divákov na našomYoutube kanálya neskôr bude zverejnený aj záznam.

Pripojiť sa môžete cez link : https://youtu.be/iFO3pZzU24c

 

Tešíme sa na Vás!

Záleží nám na Vás

Preto chceme, aby ste boli informovaný. Prihláste sa do nášho newslettra a budete ako prvý vedieť o akciách a novinkách.

Poskytnutím e-mailovej adresy súhlasíte so zasielaním informácii o novinkách, produktoch prostredníctvom newsletteru a oboznámili ste sa s podmienkami Ochrany osobných údajov Národného koordinačného strediska. Národné koordinačné stredisko bude konať spôsobom, ktorý neodporuje zákonu o ochrane osobných údajov ani iným všeobecne záväzným právnym predpisom a ani ich nebude obchádzať.

Adresa

MPSVR SR
Špitálska 4, 6, 8
816 43 Bratislava